Wymioty a prawdopodobieństwo ciąży. Czy tabletki mogły nie zadziałać?

Witam! Mam problem. Od niecałego roku zażywam tabletki antykoncepcyjne. Chciałam przesunąć sobie okres na inny dzień, więc po 21 tabletkach, brałam kolejne 7 z innego opakowania. W czwartek o godz 20.00 wzięłam 4. tabletkę z drugiego opakowania, ale po ok. 5,5 godz. wymiotowałam. Nie były to "mocne" wymioty. Następnego dnia znowu o godz 20.00 zażyłam kolejną tabletkę i w nocy współżyłam bez zabezpieczenia, ale chłopak nie skończył we mnie, był to tzw. stosunek przerywany. Teraz mam już przerwę, 2. dzień i czekam na okres. Czy mogę być w ciąży? Bardzo proszę o odpowiedź, czekam z niecierpliwością.

Redakcja abcZdrowie

Wymioty występujące powyżej 3-4 godz. od przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej nie wymagają przyjęcia dodatkowej tabletki, gdyż nie obniżają skuteczności doustnej antykoncepcji. Stąd nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych.

Chcąc przesunąć termin krwawienia z odstawienia zalecane jest skrócenie 7-dniowej przerwy o pożądaną przez Panią liczbę dni lub rozpoczęcie kolejnego opakowania z pominęciem 7-dniowej przerwy.