Zabezpieczenie przed zapłodnieniem w 6. dniu stosowania Daylette

Witam, Chciałabym się dowiedzieć czy biorąc tabletkę antykoncepcyjną Daylette 6 dnia cyklu, jestem w jakimkolwiek stopniu zabezpieczona przed zapłodnieniem? Podkreślam, że to moje pierwsze opakowanie. A także chciałabym się zapytać, czy po skończeniu opakowania, mam od razu zacząć drugie czy odczekać jakiś okres? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli rozpoczęła Pani przyjmowanie tabletek pierwszego dnia cyklu to skuteczność antykoncepcyjna jest pełna - w takim przypadku jak najbardziej jest Pani zabezpieczona. A propos przerwy... Daylette to preparat zawierający 24 tabletki białe "aktywne" oraz 4 zielone "nieaktywne". Po przyjęciu wszystkich 28 tabletek nie wykonuje Pani żadnej przerwy, tylko rozpoczyna Pani kolejne opakowanie. Sugeruję dokładne przeczytanie ulotki, która bez wątpienia wyjaśni Pani wszystkie wątpliwości.