Zrobiłam 6-dniową przerwę - czy bedę zabezpieczona?

Witam! Mam pytanie. Biorę właśnie drugie opakowanie tabletek. Pierwsze opakowanie zaczęłam brać w środę o 22. Po skończeniu opakowania zrobiłam przerwę i nie wiem co mi odbiło, zaczęłam brać drugie opakowanie we wtorek o 22. Potem sprawdziłam w kalendarzu i okazało się, że o jeden dzień za wcześnie. Co mam zrobić przy następnym opakowaniu, czy odczekać 8 dni, żeby wyregulować? Czy jestem zabezpieczona?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Obecnie jest Pani zabezpieczona w pełni. Skrócenie przerwy nie odbija się negatywnie na skuteczności antykoncepcyjnej tabletek. Gdyby natomiast w kolejnym cyklu wydłużyła Pani cykl do ośmiu dni, to skuteczność tabletek zostałaby wystawiona na próbę. Proszę tego nie robić, a przerwać stosowanie tabletek na zalecane siedem dni.

Pozdrawiam serdecznie!