Rozpoczęcie stosowania pigułek antykoncepcyjnych w 5. dniu cyklu

Jeśli tabletki antykoncepcyjne Kontracept zażyłam dopiero 5 dnia okresu o 18:30 (czyli 25 luty; okres dostałam rano 21 lutego) to czy tak jak jest na ulotce powinnam się zabezpieczać dodatkowo prezerwatywą przez następne 7 dni a potem od 8-ego dnia nie muszę już używać prezerwatywy i jestem w pełni zabezpieczona przez tabletki? Chciałabym uwzględnić, że w poprzednim miesiącu również brałam tabletki ale dopiero od 8-ego dnia od okresu.

Rozpoczynając pierwsze opakowanie tabletek z opóźnieniem tzn nie od pierwszego dnia cyklu, należy przez 7 kolejnych dni stosować dodatkowe metody antykoncepcji (jest to wystarczająca metoda antykoncepcyjna). Jeśli natomiast w poprzednim miesiącu stosowała Pani tabletki , to następne opakowanie zaczyna się po 7dniowej przerwie niezależnie od krwawienia. Pozdrawiam