Zabieg wycięcia torbieli włosowej

Witam, swoje pytanie kieruję do chirurga. Początkiem września miałem zabieg wycięcia torbieli włosowej. Rana zagoiła się dopiero w okolicy końca października. Od kilku dni blizna którą posiadam zaczęła się lekko złuszczać i tak jakby zarastać na nowo w miejscu w którym zrobiło się wgłębienie w trakcie pierwszego zarastania. Powoduje to niewygodne uczucie i minimalne pieczenie. Czy powinienem się martwić? Odwiedzić chirurga? Czy wystarczy kupić jakąś maść w celu pielęgnacji blizny?

W tym okresie można odczuwać rożne wrażenia w obrębie blizny. Ulega ona przebudowie - dojrzewaniu. Raczej nie trzeba się martwić. Jeżeli za około miesiąc - do 2 miesięcy będą bóle, świąd, duży dyskomfort to należy zwrócić się do chirurga gdyż czasami warto wykonać kosmetyczne wycięcie samej blizny jeśli mocno przerasta i sprawa jest rozwiązana. Ale póki co proponuje smarować i wcierać 2-3 min Contractubex krem (bez recepty) 2 razy dziennie i potem decyzja.