Zaburzenia depresyjno-lękowe i wrażliwość na krytykę

Od 9 miesięcy cierpię na zab.depr.-lęk.(tak stwierdziło 3 psychiatrów).Stałam się b.wrażliwa na krytykę i brak zrozumienia ze strony rodziców i znajomych.Czasami czuję się atakowana, wiem,że nikt może nie chciał nic złego,nie reaguję agresją,złością,staram się zachowywać grzecznie.Jak tak się dzieje,zaczynam płakać.Nawet zwykłe nieprzemyślane przez rodziców zdanie dot.tego,co czytam,potrafi mnie zbić z tropu.I wtedy zaczynam się zastanawiać,czy świadomie sięgnęłam potę książkę i nie zwariowałam.

Proszę Pani,
Nie kwestionując diagnozy trzech psychiatrów, zwracam Pani uwagę, że zaburzenia nie tylko się leczy, lecz można je po prostu wyleczyć. Pani ciągle jest jeszcze na początku życia. Warto zadbać o jego jakość. Co zrobić? Cóż podjęcie psychoterapii przyniesie znaczącą poprawę funkcjonowania.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Zachęcam do rozpoczęcia psychoterapii. Leki łagodzą objawy, ale bywa, że w ten sposób tylko maskują to, co domaga się rozwiązania. Być może w Pani przypadku wskazana byłaby terapia rodzinna. Pozdrawiam,
Justyna Owczarek- Skoneczna