Zaburzenia lękowe i depresja oraz złe samopoczucie po stosowaniu leków

Stwierdzono u mnie zaburzenia lękowe i depresję leczenie zaczęło się od waldoksanu, po 2 mc nie było zadnej poprawy, dodatkowo przepisano mi betesda krople po 1 kropli codzinnie zwiększać do 10.Przy czwartym dniu poczułam się "zdrowa" miałam mnóstwo energii i chęci do życia.Znikły moje lęki.Trzeci dzień biorę 10 kropli i czuję się fatalnie, mam zawroty głowy,zaburzenia nie mogę opanować senności w ciągu dnia.Głowa jest strasznie ciężka.Czy te objawy które czuję to są wciąż skutki uboczne leku?

Niezbędny jest kontakt z lekarzem, który przepisał Pani leki. Ma on większy obraz przebiegu Pani choroby i będzie mógł zalecić dalszy sposób leczenia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Malwina Huńczak

Witam,
Leki z grupy SSRI mogą powodować objawy uboczne przez pierwsze 2-4 tygodnie stosowania. Opisywane przez Panią objawy mogą być skutkiem ubocznym leku , który prawdopodobnie minie do paru tygodni. Jeżeli objawy będą zbyt męczące proszę zgłosić to swojemu lekarzowi prowadzącemu. Proponuje tez połączyć farmakoterapie z psychoterapią aby poprawa była długotrwała.
Pozdrawiam.