Alventa a nerwica lękowa

Z powodu nerwicy lękowej, od pół roku zażywam lek Alventa 75mg raz dziennie, miałam problem z dotarciem na kolejną wizytą u pani psychiatry, a skończyły mi się leki, nie zażywam od 3 dni i czuję się strasznie z powodu skutków odstawienia Alventy (mdłości, zawroty głowy, odrealnienie, problem z koncentracja i ze snem). Prawdopodobnie nie otrzymam recepty do poniedziałku (to już będzie tydzien). Czy może mi się coś stać z powodu takiego nagłego odstawienia leku Alventa? Czy to normalne objawy po odstawieniu tego lekarstwa? A może jest jakiś zamiennik Alventy, który mogłabym kupić bez recepty i który umożliwiłby mi przetrwanie jakoś do wizyty lekarskiej. Sama nie wiem już co robić, niepokoją mnie takie objawy, nie wiedziałam, że po skończeniu zażywania leku Alventa będę czuła się tak źle. Bardzo prosze o pomoc bo nie wiem co mam robić... :(

Witaj,
Najlepszym dowodem,że radzisz sobie z sytuacją jest obecny list do ABC Zdrowie.Leki są na pewno jedną z form wsparcia,ale nerwica jest zaburzeniem funkcjonowania psychicznego i zawsze wynika z relacji między ludżmi,więc proszę zastanowić się nad podjęciem psychoterapii,żeby to wszystko poukładać zgodnie z "logiką duszy".
Pozdrawiam serdecznie.

Szanowna Pani, to, co się z Panią teraz dzieje jest prawdopodobnie skutkiem leków. Leki, które Pani bierze, nie leczą, ale jedynie tłumią objawy zastępując jedne drugimi. Proszę zapoznać się z możliwymi skutkami ubocznymi przyjmowanego przez Panią leków. Odsyłam również do artykułu:
http://opsychiatrii.pl/psychotropy-powoduja-zaburzenia/
Pani potrzebna jest psychoterapia, a nie leki. Psychoterapia jest najskuteczniejszą metodą leczenia zaburzeń lękowych. Polecam udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym na stronie: www.pocieszka.pl Znajdzie tam Pani również adresy zaufanych specjalistów w Krakowie, oczywiście zapraszam również do mojego gabinetu.

Polecam również artykuł:
http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute
Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej