Nerwica lękowa a Spamilan

Witam nazywam się Michał, mam 22 lata i mam pytanie krótkie do specjalistów. Cierpie na nerwicę lękową ale biore lek o nazwie SPAMILAN 5mg i lekarz kazał mi brać codziennie "lekarz psychiatra" no ale tak jakoś przez weekend pierwszy raz mi sie zdarzyło, że poniósł mnie melanż 3 dni i piłem alkohol wczesniej odstawiając tabletki i pytanie brzmi czy mam DALEJ brać bo w zasadzie przerwałem leczenie co było nieodpowiedzialne z mojej strony! Proszę o szybką odpowiedź

Szanowny Panie, Spamilan jest lekiem przeciwlękowym, psychotropem. Musi Pan wiedzieć, że branie leku nie sprawi, że wyleczy się Pan ze stanów lękowych. Leki tłumią objawy, zastępując jedne drugimi, ale nie dotykają przyczyny Pana cierpienia. Proszę zapoznać się z możliwymi skutkami ubocznymi przyjmowanego przez Pana leku:

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy występują: zawroty głowy, nudności, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, suchość błon śluzowych jamy ustnej, bóle głowy, kołatanie serca, rozdrażnienie, podniecenie, senność, bezsenność, zmęczenie. Inne objawy niepożądane obserwowane przy leczeniu buspironem: niespecyficzne bóle w klatce piersiowej, nadciśnienie, niedociśnienie, napady padaczkowe, mlekotok, zaburzenia cyklu miesiączkowego, czynności tarczycy, zaburzenia w oddawaniu moczu, kurcze mięśniowe. Lek nie powoduje zależności fizycznej i psychicznej, ale nagłe odstawienie może czasem spowodować zawroty i ból głowy, rozdrażnienie, senność, objawy ze strony przewodu pokarmowego. Nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn przynajmniej do czasu uzyskania pewności, że lek nie wpływa ujemnie na sprawność psychoruchową.
(http://www.doz.pl/leki/p184-Spamilan)

Odsyłam również do artykułów:

http://opsychiatrii.pl/psychotropy-powoduja-zaburzenia/

http://psychoterapia.natemat.pl/

Panu potrzebna jest psychoterapia, a nie leki. Psychoterapia jest najskuteczniejszą metodą leczenia zaburzeń lękowych. Zachęcam Pana do zapoznania się z podejściem Metasystemowym na stronie: www.pocieszka.pl ,gdzie znajdzie Pan również adresy zaufanych specjalistów w pana okolicach.

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej