Zaburzenia lękowo-depresyjne w związku

Witam!mam 20 lat. od dwóch lat leczę się na zaburzenia lękowo-depresyjne parogenem.Wszystko było w porządku, ale nie byłam jeszcze gotowa, by odrzucić leki.u mojego chłopaka , z którym jestem 5 lat, stwierdzono również zaburzenia lękowe. Jestem załamana , mój stan bardzo się pogorszył.Czuję się winna jego stanom. Boję się, że nie poradzimy sobie w dorosłym życiu i że wszystko legło w gruzach. On jest na prawdę wspaniałym człowiekiem :(. cały czas siedzę i dołuję się czytając forach internetowych

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Fora internetowe nie są dobrym miejscem na zbierania informacji o czymkolwiek. Mogą tylko wzbudzić niepotrzebnie dodatkowy lęk o swój stan zdrowia, lub jak w Pani przypadku o stan zdrowia partnera. Proponuję raczej udać się do specjalisty psychoterapeuty i tam leczyć się ze stanów lękowych. Proszę też nie brać na siebie całej winy za stan Pani chłopaka. Każde z Was może mieć własne przyczyny zaburzenia, które mogą dotyczyć czasów wcześniejszych niż Wasz związek.
Pozdrawiam
Agata Dusza