Problem z socjalizacją przy zaburzeniach lękowo-depresyjnych

Mój problem polega na tym, że nie potrafię się socjalizować.Problem zaczął mnie niepokoić gdzieś o 14 roku życia i w sumie trwa do dzisiaj.Problemy te rzutują też na mój kontakt z dziewczynami.W wieku 20 lat byłem u specjalistów.Najpierw psychiatry i przyjmowałem leki przez pół roku (wenlafaksyna/serotonina) bez efektów. Zdiagnozowano mi zaburzenie lękowo-depresyjne.Następnie przez prawie rok byłem na terapii p-dyn. bez żadnych efektów.Głównie z powodu braku motywacji.Życie mi ucieka. Co robić?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Moim zdaniem powinieneś po raz kolejny rozpocząć psychoterapię - zastanów się nad innym nurtem, skoro terapia psychodynamiczna okazała się nieskuteczna. Pomocna może okazać się także socjoterapia.
Pozdrawiam

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Przykre jest, że mimo kontaktów ze specjalistami Twój stan zdrowia nie ulega poprawie. W leczeniu zaburzenia, które opisujesz najważniejsza jest własna motywacja i to musisz w sobie wykrzesać. Jesteś młody i jeśli teraz zaczniesz walczyć o siebie, wygrasz z chorobą i masz przed sobą całe życie aby cieszyć się zdrowiem. Nie poddawaj się i próbuj aż do skutku. Możesz znaleźć innego terapeutę, bo to że ten z którym miałeś kontakt nie pomógł, nie znaczy że nie znajdzie się taki który pomoże.Znajdź w swojej okolicy takiego, który cieszy się dobrą opinią. Może znasz kogoś kto z takiej pomocy korzystał z powodzeniem.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Agata Dusza