Zaburzenia miesiączkowania u nastolatki

Mam 18 lat. 12 listopada mam pierwszą wisyte u ginekologa, poniewaz zawsze mam miesiaczke regularnie a w tym miesiacu nie dostałam (pazdzierwnik) ostatni stosunek mialam ponad 2 miesiace temu, gdy robilam test wyszedł negatywnie, ale juz w tamtym miesacu bylo cos nie tak, bo mialam okres tylko 4 dni zawsze mam 7. I moje pytanie jak te badanie moze wyglądać, troche sie martwie, bo to w koncu pierwszy raz? ciaze juz wykluczylam.. ale no troche mi glupio, bo wizyte mam u meżczyzny.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę się nie obawiać. Każde badanie wygląda nico inaczej, w każdym gabinecie jest nieco inny sprzęt. Nie mniej jednak zwyczajne badanie ginekologiczne składa się z części bezpośredniej gdzie lekarz ogląda wnętrze pochwy, ocenia szyjkę macicy oraz z badania USG przez powłoki brzuszne lub sondą transwaginalną.