Zaburzenia widzenia w sytuacjach nerwowych przy nadciśnieniu u 20-latka

Witam, mam 20 lat i mój problem wiąże sie z nerwami, wiele razy już byłem u lekarza z nadcisnieniem, generalnie problem jest taki że jak mocno się zdenerwuje to trace barwy w oczach, "szaro" nie doslownie bez kolorów ale ciemniej niż zwykle, to jest jakaś chorobą którą mozna wyleczyć na nadcisnienie czy na to nie ma ratunku i musze z tym zyć?

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Drogą wirtualną niestety nie da się Pana zdiagnozować, ale jeżeli kilkakrotnie był Pan z tym problemem u lekarza, a specjaliści nie widzą niczego niepokojącego, jeśli chodzi o Pana wzrok, to być może problemy z widzeniem wiążą się ze stresem. Problemy z ostrym widzeniem mogą pojawić się na tle nerwowym, np. w stanach napięcia psychicznego czy nadmiernego stresu. Wspomniał Pan też, że leczy się na nadciśnienie. Czy lekarz sugerował, że Pana problemy z widzeniem mogą wynikać z nadciśnienia albo z leków, jakie Pan przyjmuje na nadciśnienie? Czy w ogóle przyjmuje Pan jakieś leki na nadciśnienie, które mogłyby zaburzać widzenie? Jeżeli ma Pan problemy ze wzrokiem, które Panu uniemożliwiają czy też utrudniają normalne funkcjonowanie, warto udać się do okulisty, który zleci specjalistyczne badania i będzie mógł Pana rzetelnie zdiagnozować.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam.
Sytuacje stresowe oczywiście mogą powodować opisywane przez Pana dolegliwości - proponuję spróbować pogłębić diagnostykę w tym kierunku.
Pozdrawiam