Zaburzenia widzenia, zrywy mięśniowe i budzenie nocne

Witam, mam następujące objawy: zaburzenia widzenia, głowy ludzi wydają mi się nadmiernie duże, a otoczenie jest strasznie obce, co jakiś czas mam wrażenie jakbym miał upaść, zemdleć, mam zrywy mięśniowe przez większą część dnia, często budzę się w nocy, jestem świadomy ale nie moę ruszyć ani ręką ani nogą a moje ciało się strasznie pręży jakby miało drgawki, często towarzyszy mi uczucie deja vu, stany lękowe, już raz straciłem przytomność w nocy, na jaką choróbę mogą wskazywać te dolegliwości?

Do orzeczenia o chorobie tak złożonej niezbędne są szczegółowe badania. Niezbędna jest wizyta u neurologa i psychiatry.
Pozdrawiam.

Czy stosuje Pan jakieś uzywki? Takie objawy moga pojawiac sie przykladowo przy marihuanie lub jej odstawianiu.
Widze kilka objawow psychotycznych i nerwicowych/depresyjnych.
Konieczna wizyta u psychiatry. Pozdrawiam serdecznie!

Dzień dobry, nie jest to miejsce do stawiania diagnozy, zachęcam do kontaktu z lekarzem psychiatrą, który zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Witam,
Zachęcam do wizyty u lekarza, który zleci odpowiednie badania. Jeśli okaże się, że problemy nie mają podłoża somatycznego, warto rozważyć diagnozę zaburzeń lękowych. Taką diagnozę stawia psychiatra i on zalecić skierować na psychoterapię.
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

Witam,

konieczne jest zrobienie badań, by wykluczyć somatyczne podłoże opisanych przez Pana problemów (lekarz pierwszego kontaktu/neurolog/psychiatra). To bardzo naturalne, że doświadczając takich objawów jak niemożność poruszania kończynami, niezborność ruchowa, czy też zaburzenia widzenia czuje Pan jednocześnie duży stres/lęk o swoje zdrowie. Równolegle do szukania przyczyn somatycznych problemu, pomocna może być także wizyta u psychologa, by spróbować popracować nad opanowaniem emocji, stresu, odkrycia, jakie ma Pan w sobie zasoby, które mogą Panu pomóc w powrocie do zdrowia.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Proponuję udac się na konsultację zarówno do psychiatry jak i neurologa. Problem jest złożóny myślę, że obaj specjaliści będą pomocni.