Zaburzone libido u 39-letniej kobiety

Witam mam takie małe pytanie,dość krępujące. Napisze wprost kiedy maz chce się kochać ja nie mam ochoty na to. Są dni kiedy coś się we mnie zadzieje i sama z siebie chce, ale tak to nie mam ochoty. Nie wiem co się ze mną dzieje. Wczesniej nie było problemu dopuki nie zaczełam się leczyć na tarczycę. Podpowiedzcie co ze mną nie tak.

Dzień dobry!

Ludzie naturalnie różnią się między sobą poziomem potrzeb seksualnych. Nie ma niczego dziwnego ani niepokojącego w tym, że np. mąż ma ochotę na seks częściej, a Pani rzadziej.

Wspomina Pani jednak, że obecnie sytuacja zmieniła się - kiedyś było inaczej. Jedną z przyczyn mogą być np. zaburzenia hormonalne, związane np. z chorobami tarczycy.

Warto porozmawiać na ten temat z prowadzącym lekarzem endokrynologiem - to istotny objaw.

Aby bardziej szczegółowo przeanalizować temat obniżonego libido (nie tylko w związku z gospodarką hormonalną) konieczna jest dłuższa osobista rozmowa z seksuologiem (lekarzem lub psychologiem).

Pozdrawiam!