Zaczerwienienie po ukąszeniu leśnego kleszcza

WITAM PANSTWA . MAM PYTANIE O LESNEGO KLESZCZA ,KTORY MNIE UGRYZL (.kilka lat temu)MIALAM DUZE ZACZERWIENIE NA NODZE W WIELKOSCI OTWARTEJ RE,KI . DSTALAM PENCYLINE , TROCHE OPOZNIONYM CZASIE ,PONIEWAZ 1LEKARZ TWIERDZIL MUSI ZBADAC KREW . JA NIECZEKAJA,C NA DRUGI DZIEN POSZLAM DO SZPITALA I OTRZYMALAM PENCYLINE ZARAZ MI POMOGLO . pytanie czy to powoduje dolegliwosci wzroku i dolegliwosci w stawach , teraz wapno w krwi i kamienie w nerce . ?? Z POSZANOWANIEM B.GAJDA

Jeśli penicylina nie zabiła wtedy krętka to ma pani teraz późną borelioze. Ta zmiana skórna to rumień wędrujący czyli dowód ostrej boreliozy