Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zadyszka i szybkie męczenie się

Od pewnego czasu bardzo szybko się męczę. Wystarczy, że wejdę na pierwsze piętro, a już mam zadyszkę. Przejdę normalnym tempem około kilometra - zaczynam się pocić i ciężko mi złapać oddech. Początkowo sądziłem, że to kwestia kondycji, ale od prawie roku regularnie ćwiczę i sytuacja nie poprawiła się ani odrobinę. Mam 29 lat, jestem niepalący. Badania krwi i moczu wyszły bardzo dobre, bez żadnych odchyłów (także TSH na tarczycę). Do jakiego specjalisty powinienem się udać? Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Wpływ palenia na serce

Palenie tytoniu negatywnie wpływa m.in. na kondycję naszej skóry, zębów, czy włosów. Powiązane jest także z wystąpieniem nowotworu płuc, żołądka, krtani, przewlekłego zapalenia oskrzeli czy rozedmy płuc. Palacze są także narażeni na wystąpienie problemów z sercem.

Prosże zacząc od swojego internisty , wywiadu i badania lekarskiego. Mozna takze zrobić ekg spoczynkowe. Dalsze badania doradzi lekarz konsultujacy . taki spadek tolerancji wysilku mozę wiazac sie z wieloma chorobami , niekoniecznie kardiologicznymi

Specjalistka chorób wewnętrznych posiadająca doświadczenie kardiologiczne.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy