Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zakola a łysienie androgenowe

Witam. Mam 21 lat i dziś się przeraziłem ponieważ zauważyłem po odsłonięciu czoła, że mam głębokie zakola. Wydaje mi się, że nigdy tak wyraźne nie były. Co prawda od jakiegoś czasu zauważam, że wypadają mi włosy jednak identyfikowałem to jako zwyczajne wypadanie włosów tym bardziej, że włosy mam gęste i myślałem, że to normalne. Moje zdziwienie jest tym większe, że u mnie w rodzinie nikt nie łysiał. Czy to możliwe, że dotknęło mnie wypadanie androgenowe?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Bezpieczne opalanie

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Zdecydowanie jak najbardziej jest to możliwe, że cierpi Pan na łysienie androgenowe. Nawet pomimo młodego wieku oraz braku łysienia w rodzinie. W celu potwierdzenia diagnozy oraz wdrożenia leczenia proszę skonsultować się ze specjalistą dermatologiem.

0

Witam, tak to możliwe. na początek proponuję poniższe badania: 1. morfologia 2.AST, ALT, GGTP 3 Bilirubina 4. cholesterol całk. 5. trójglicerydy 6. mocznik 7. kreatynina 8. żelazo w surowicy 9. TIBC 10. ferrytyna 11. TSH 12. testosteron 13. DHEA 14. kortyzol 15. Andostendion 16. ANA 17. RF 18. kał pasożyty i grzyby 19. Trichogram Z wynikami zapraszam na wizytę.

1. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy