Zalety i wady diety 2200 kcal

dzien dobry, zakupiłam ostatnio dietę która po przeanalizowaniu moich parametrów zakłąda że powinnam spożywać 2200 kcal. Moja waga to 66kg, 165cm, 23 lata, aktywność fizyczna około godziny dziennie. Z badań ( tzn z kilku pytań) wyszło ze mam metabolizm białkowy i powinnam spożywać np. 1.szkanka serka wiejskiego + jabłko 2. 45 g. orzechów lub nasion innych + poł grejfruta 3. pierś z kurczaka, marchew 4. serek wiejski + warzywo lub owoc 5. sałatka z piersią i warzywami Proszę o opinie!

Dzień dobry.
Myślę że kaloryczność na poziomie 2200-2400 kcal będzie odpowiednia. Nie wiem na jakiej podstawie ktoś stwierdził że ma Pani metabolizm białkowy? Jeśli to ma być dieta redukcyjna to białko powinno być zbilansowane na poziomie 20% dziennej racji pokarmowej. Przykro mi ,ale bez dokładnych gramatur nie jestem w stanie określić kaloryczności oraz zawartości węglowodanów , tłuszczu i białka w diecie.

Witam serdecznie,

Dla utrzymania spadku wagi 2200 kcal to niestety za dużo. Powinna Pani spożywać około 1600 kcal dziennie. W przedstawionym przez Panią jadłospisie brakuje produktów zbożowych. Na diecie tego typu można szybko schudnąć, jednak po powrocie do codziennego żywienia kilogramy szybko wracają, a ponowne schudnięcie jest bardzo trudne na skutek spowolnionego metabolizmu.

Pozdrawiam serdecznie,
Natalia Jasiakiewicz-Jeleń
www.pracownia-diet.pl

Witam, dieta z pewnością jest białkowa, z małą ilością węglowodanów. Brakuje w niej produktów zbożowych, które są podstawą racjonalnej diety. Czy dieta ta ma być odchudzająca?

Jeżeli ta dieta ma być dietą redukcyjną, to w mojej opinii, jest zbyt kaloryczna. Jest w niej owszem bardzo dużo białka, jednak pod innymi względami nie jest racjonalnie zbilansowana. Do prawidłowej oceny jakości diety i skuteczności jej w pani przypadku potrzeba jednak trochę więcej informacji. Rzetelny dietetyk nie opracuje Pani diety z automatu, na podstawie kilku pytań. Aby zrobić to dobrze i racjonalnie zada Pani na pewno kilka razy więcej pytań.