Zanik pozytywnego oddziaływania metadonu

Jestem na metadonie od 4 miesiecy. Metadon bardzo mi pomógł i dawał siły do powrotu do pracy. Nagle z dnia na dzien przestałem odczywac jego lekko euofryzujące działanie i znowu jest tak jak wtedy gdy brałem heroine, Czuje sie do niczego. czy to mozliwe ze z dnia na dzien tolerancja podskoczyła mi prawie o 100%?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza psychiatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Warto omówić ta kwestię ze swoim terapeutą. W leczeniu uzależnień różne czynniki mogą zmniejszać lub zwiększać fizyczna tolerancję jak i subiektywnie odczuwaną tolerancję. Omówienie emocjonalnych przyczyn zmian może być pomocne w poradzeniu sobie.