Zapalenie wyrostka robaczkowego a bolesność

Witam moja córka miała zapalenie wyrostka robaczkowego. Była leczona antybiotykami i lekami przeciwbólowymi w dniach: 2.04.-7.04 po dwóch dniach od wyjścia ze szpitala córka zaczęła się skarżyć na ból wyrostka przy dotyku, ból nie jest bardzo mocny, ale do zniesienia. Od kilku dni boli ją jak siedzi, ale to sporadycznie. Co to może oznaczać i co z tym zrobić? Proszę również o napisanie w odpowiedzi na moje pytanie co ten ból może znaczyć, czy jest ryzyko operacji i nawrotu zapalenia?

Magdalena StusiĹska

Proszę koniecznie udać się do lekarza- byc może doszło do powstania ropnia okołowyrostkowego- dziecko należy zbadać i wykluczyć ten stan. Jeśli powstał ropień, istnieje opcja że trzeba będzie operować. Nie pisze Pani niestety czy dziecko gorączkuje, jest to ważny objaw w diagnostyce.