Zapalenie wyrostka robaczkowego a choroby żołądka i dwunastnicy

Moje dziecko przeszło zapalenie wyrostka robaczkowego i przez 5 dni w szpitalu było leczone antybiotykami, ale 2 dni po wyjściu zaczeło się mówić, że miejsce wyrostka pobolewa lekko jednak we wtorek bolało ją bardzo mocno i dostała gorączki 37,5 oraz wymiotów w szpitalu zrobiono usg i crp i wszystko wyszło w porządku. Dodam ze dziecko choruje od roku na przewlekłe zapalenie żołądka i dwunastnicy. Co teraz może jej być skoro to nie jest wyrostek? Dziecko ma zaparcia brak apetytu i nie chce pic.

Być może jest to efekt stosowanego antybiotyku, nawrotu zapalenia żołądka i dwunastnicy. Trudno mi napisać coś konkretnego bez bezpośredniego badania, bez szczegółowych informacji na temat wyników badań obrazowych i laboratoryjnych. Radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem prowadzącym Pani dziecko w szpitalu.