Zaparcia a bolesność brzucha

Witam. Ostatnio ( około 3 tyg ) mam problemy z żołądkiem, jelitami - nie wiem. Jem tak jak wcześniej, lecz mam non stop zatwardzenia , strasznie boli mnie brzuch, potem moge mieć biegunkę , albo znowu zatwardzenie i tak w kółko. Boję się wręcz zjeść cokolwiek bo wiem że będzie mnie bolał brzuch i będę miała znowu problemy z wypróznieniem. Co mam robić???

Renata GrzechociĹska

Proponuję wykonać USG jamy brzusznej i udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszą diagnostyką.

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
jeśli objawy są tak nasilone- początkowo proponuję przyjrzeć się uważnie diecie, czy na pewno jest prawidłowo zbilansowana, spróbować również zwiększyć ilość blonnika. Jeżeli to nie pomoże, lub jeśli ma Pani jakieś inne niepokojące objawy- krew w stolcu, spadek masy ciała- proszę skonsultować się z lekarzem.