Zapłodnienie w czasie pieszczot

Witam. Mam pytanie. Czy bez uprawiania seksu mozna zsjsc w ciaze? Ja z moim facetem jestesmy razem od ponad dwoch lat. Seksu nie uprawiamy. Ograniczamy sie do pieszczot. I to moje pytanie czy moze dojsc do zaplodnienia przez pieszczoty?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zależy co Pani rozumiem pod pojęciem pieszczoty. Jeśli podczas tych "pieszczot" w jakikolwiek sposób sperma ma kontakt z drogami rodnymi, to tak istnieje ryzyko zapłodnienia. Jeśli natomiast takiego kontaktu nie ma, to nie należy się martwić - nie ma możliwości zapłodnienia.