Zarażenie gronkowcem przy zakładaniu by-passów

Witam.Mój Tata miał miał 6 tyg. zawał.Przewieźli go do Łodzi i 5 tyg temu na ul. Sterlinga i założyli mu bajpasy na serduszko.Przy okazji zarazili go gronkowcem złocistym.Wypisali do domu i rana sie zalała ropą.Przeszło 3 tygodnie podawano mu antybiotyki i wypisali go do domu teraz w piątek 29 sierpnia dzisiaj w niedziele znowu zaczeła mu ropieć.Pojechali do tego szpitala zmienili opatrunek i wypisali go do domu.Boję sie ,że gronkowiec powróci i co robić?.Proszę o pomoc

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku wystąpienia niepokojących objawów proszę udać się do najbliższej izby przyjęć.