Zatrzymanie krwawienia z odstawienia a stosowanie leku Mycosyst na infekcję

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne Lesiplus od 5 miesięcy i krwawienie z odstawienia pojawiało się zawsze w 3 lub 4 tym dniu 4dniowej przerwy. Teraz krwawienie nie pojawia się, dodam, że od ponad tygodnia zażywam lek Mycosyst, który ginekolog przepisał mi na infekcję. Żadnych innych leków nie przyjmowałam, nie mialam wymiotów ani biegunki. Czy lek Mycosyst mógł spowodować zatrzymanie krwawienia z odstawienia? Czy mogę wykluczyć ciążę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Mycosyst może być przyczyną opóźnienia/braku krwawienia. Nie ma powodów do niepokoju. Jeśli jednak w kolejnym cyklu ponownie nie pojawiłoby się krwawienie z odstawienia, proszę wykonać test ciążowy.