Brązowe plamienia z pochwy przy stosowaniu Mycosystu

Miesiąc temu ginekolog przepisał mi Mycosyst,zażywałam go miesiąc,rozpoczęłam kolejne opakowanie pigułek antykoncepyjnych,musiałam przyjąć 6 i7 tabletkę tego samego dnia z powodu biegunki. Teraz jest Dzień 21 tabletki i pojawiło się małe brązowe plamienie z pochwy. Jaka może być tego przyczyna? Czy mogę wykluczyć ciążę?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, plamienie może nie być związane z krwawieniem miesięcznym ale np spowodowane przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Jednakże, jeżeli ma Pani wątpliwości proszę wykonać test ciążowy oraz udać się do ginekologa na wizytę. Pozdrawiam