Zatrzymanie okresu i ryzyko ciąży bez wtrysku

czy okres moze sie zachamowac ? bo jak dostalam okres to miala tylko 1 dzien a jak maz wrucil i chcielismy sie kochac to juz niemialam wiecej tylko male krfawienie i czy mozna bez spuszczania spermy zajsc w ciaze

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane, krótkie krwawienie może mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik zaburzeń hormonalnych, zaburzeń funkcji tarczycy jak i fizjologicznie krótsza miesiączka (nie każda miesiączka musi być identyczna pod względem obfitości). Ryzyko zajścia w ciążę bez pełnego stosunku jest niewielkie.