Zespół lęku napadowego

Mam 32 lata i prawie od 5 lat cierpie na zespol leku napadowego. Lecze sie prywatnie. z poczatku byla to psychoterapia, ktora nie skutkowala, potem leki.prze 3,5 r Aurex i pramolan i od roku biore velaxin. Niestety sytuacja wraca do punktu wyjscia, znowu mam napady kilka razy na dzien a czasami caly dzien chodze w takim poddenerwowaniu. Niewiem juz co mam robic, gdzie sie zglosic, gdzie szukac pomocy.Boje sie zee do konca zycia bede juz cierpiec .Dodam ze mieszkam w Toruniu.

Pozdrawiam.

-------------------------------------------------------------------------
Znajdź mnie tutaj:

http://www.psycholog-pisze.pl

http://www.psycholog-pomaga.pl

Witam,

Zaburzenie, o którym pani pisze jest stosunkowo łatwe i krótkie w leczeniu. Warunkiem jednak jest dobry psychoterapeuta i pani własna praca - zarówno w trakcie trwania terapii, jak i po. Proszę poszukać terapeuty, który specjalizuje się w terapii zaburzeń lękowych, najlepiej z certyfikatem terapeuty poznawczo-behawioralnego. Lista jest np. tutaj: http://ptp.org.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=53
Prócz tego są jeszcze terapeuci rekomendowanie przez Towarzystwo Psychiatryczne, gdyby powyższa lista nie wystarczyła.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Bardzo ważne jest kontynuowanie psychoterapii, koniecznie długoterminowej. Leki tylko doraźnie pomagają w ustąpieniu objawu, ale nie pozwalają na dotarcie głębiej, do tego co jest przyczyną występowania ataków paniki lękowej. Może to być związane z pani przeszłością, dzieciństwem. Polecam psychoterapię psychoanalityczną, która pozwoli dotrzeć do przyczyny problemu.

Witam serdecznie,
cieszy mnie fakt, że nie poddaje się Pani i nadal szuka rozwiązania. Bez wątpienia sytuacja musi być dla Pani bardzo uciążliwa. Nie napisała Pani w jakim nurcie pracował z Panią, Pani psycholog. Doskonałą na tego typu dolegliwości jest terapia behawioralno-poznawcza. Bardzo ważną rolę odgrywa również relacja między Panią i terapeutą. Proszę zwrócić na to uwagę przy wyborze innego terapeuty. Tylko wtedy, gdy będzie się Pani dobrze czuła w tej relacji, może Pani osiągnąć dobre rezultaty. Tego typu zaburzenia leczy dość szybko i skutecznie. Trzymam kciuki. Proszę się nie poddawać i "zawalczyć" o siebie.
Aneta