Zgrubienia w piersi u czternastolatki - czy to rak?

Witam.

Mam niecałe 14 lat i dziwne objawy jeśli chodzi o moje piersi. W obu piersiach mam dość duże zgrubienia, prawie na całą pierś ale bolą mnie przy dotyku tylko w dolnej części piersi. Na obu piersiach mam także widoczne parę mniejszych żył i niewiele białawej wydzieliny w środku sutków. Dodam, że mam bardzo niewielkie piersi (zaledwie rozmiar 75 A), a pierwsza miesiączkę dostałam ponad rok temu. Boje się iść do lekarza, a jak powiedziałam o tym mojej mamie to powiedziała, że to na pewno nie rak i to ma związek z dojrzewaniem. Ale ja sama nie wiem.

Czy to może być rak?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Pani mama ma sporo racji. W tak młodym wieku przypadki raka piersi nie zdarzają się. Może za to powstawać wiele zmian łagodnych różnego pochodzenia, które często ustępują same. Z opisu wynika, że Pani strach jest dość duży, więc warto namówić mamę na wspólną wizytę u lekarza, który pomoże rozwiać Pani wszelkie wątpliwości.