Złamanie główki łokcia prawego

Witam, Doznałam złamaniu główki łokciami prawego.Ortopeda na dwa tygodnie zlecił gips na połowę ręki.Wczoraj podjął decyzję o jego zdjęciu i skierował na rtg za tydzień.Przez ten tydzień do badania zlecił by ćwiczyć,aby za tydzień mogła do badania wyprostować rękę.Dopiero wtedy ma zlecić rehabilitację.jakie mam wykonywać ćwiczenia by ręką wróciła do prostości i jak długo dziennie ćwiczyć.rękę mam spuchniętą,nie mogę wyprostować.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Ćwiczenia powinny polegać na prostowaniu i zginaniu łokcia aż do uzyskania możliwie największego zakresu ruchu. Należy dokonywać wielokrotnych powtórzeń, oczywiście do granicy bólu. W przypadku wystąpienia niepokojących dolegliwości konieczna będzie wizyta u lekarza.