Złe skojarzenia po śmierci babci

Witam, moja babcia umarła 19 czerwca 2010 roku, tak więc minęły prawie 4 lata od jej śmierci. Dobrze pamiętam, jak jeszcze leżała w łóżku i jak ją zabrali z zakładu pogrzebowego. Problemem moim są skojarzenia, że moja druga babcia żyje. Chodzi mi o to, że jak coś słyszę o żyjącej babci, to mam złe skojarzenia. Możliwe, że mam zniszczoną przez to psychikę. Niedawno żyjąca babcia była na chwilę w szpitalu. To był straszny widok. Czy to jest uraz psychiczny? Bo smutek minął mi przez ten czas.

Witam,
może to być swego rodzaju trudność w pogodzeniu się, pełnym zaakceptowaniu śmierci babci, być może była ona dla Pana ważną osobą, problem może z tego właśnie wynikać lub z jakichś innych czynników, warto byłoby je dokładnej określić. Byłoby to pierwszym krokiem do rozwiązania problemu. W uzyskaniu odpowiedzi na te pytania mogłaby pomóc konsultacja u psychoterapeuty. Pozdrawiam.