Zmiany przeciążeniowe w stawach międzykręgowych, najbardziej nasilone na poziomie L4/L5

Proszę o odpowiedz czy w poniższym przypadku jest wskazana wizyta u neurochirurga czy wystarczy skorzystać z rehabilitacji. Zmiany przeciążeniowe w stawach międzykręgowych- najbardziej nasilone na poziomie L4/L5(odwodniony i obniżony), obecne jest jego dokanałowe, szerokopodstawne uwypuklenie na osteofitach na głębokość 3-4 mm - co wraz ze zmianami wytwórczymi stawów międzykręgowych powoduje ograniczenie obu zachyłków bocznych i otworów międzykręgowych.Wymiar a-p worka oponowego ok. 11 mm.

Aleksander Ropielewski

Mimo wszystko warto skonsultować się z neurochirurgiem lub ortopedą. Najpewniej w obecnym stadium choroby i tak leczenie rozpocznie się od leczenia zachowawczego, czyli rehabilitacji.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza , który zlecił badanie. Ewentualnie rodzinnego któy po obejrzeniu tego badania zaleci dalsze postępowanie.