Zmiany zwyrodnieniowe kłykcia przyśrodkowego kości udowej w wyniku USG

Zofia N. 64 l. USG prawy staw zmiany zwyrodn. kłykcia przyśrodkowego kości udowej (CMF chondromalacji IIIst. grub ok 0,09cm CLF nierówn. powierzchni odpow. chondromalacji Ist. grub chrząstki 0,17cm. szpara stawowa po stronie przyśrodkowej zwężona. Przekrwienie i nieznaczny wysięk okolicy przyczepu dystalnego pasma biodrowo- piszczelowego. Ustawienie rzepki ok 1cm. powyżej "szczytu" kłykci kości udowej. Ciało Hoffy przerośnięte, bez przekrwienia. Leczenie od 9 mieś. Mocne bóle.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc zalecić odpowiednie postępowanie konieczne jest przeprowadzenie badania lekarskiego i określenie zmian jakie występują. Sam opis USG jest nie wystarczający. Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy. Być może konieczne będzie wykonanie RM lub artroskopii.