Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych C2/C3/C4 i unkowerbalnych
RTG kręgosłupa szyjnego -AP + BOK Czy mógł by ktoś ocenić to? z góry dziękuję , dotyczy to mojego taty,44 lata, pracuje fizycznie. Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej.Cechy dyskopatii szyjnej na poziomie C5/C6 pod postacią zwężenia tarczycy międzykręgowej,wyrośli brzeżnych na krawędziach trzonów oraz zwyrodnieniowego zniekształcenia trzonów kręgowych. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych C2/C3/C4 i unkowerbalnych C5/C6.

MĘŻCZYZNA, 44 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
Wynik badania świadczy o zmianach zwyrodnieniowych oraz chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana konsultacja z lekarzem ortopedą.
Pozdrawiam.