Zmniejszenie lordozy szyjnej, szerokopodstawna protruzja krążka m-kregowego

Proszę o interpretację MR odc. szyjnego kręgosłupa. Zmniejszenie lordozy szyjnej, szerokopodstawna protruzja krążka m-kregowego (ku tyłowi 2,7 mm) z osteofitami większymi po stronie prawej. Kanał kręgowy zwężony (8 mm AP) bez rezerwy płynowej wokół rdzenia z niewielką impresją na jego przednim zarysie. Nieco węższy prawy otwór m-kręgowy. Kanał kręgowy zwężony na poziomie C5/6. Czy to możliwe, że odczuwam dolegliwości,ale po stronie lewej. Boli mnie szyja,bark i łopatka,mam słabszą lewą dłoń.

Witam serdecznie,

Wynik badania zobrazował u Pani chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię oraz zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów. Zmiany te mogą tłumaczyć Pani dolegliwości.
Sugeruję udać się do lekarza zlecającego badanie, neurologa lub neurochirurga celem konsultacji.

Pozdrawiam.