Zmniejszona ilość wypróżnień u 4-miesięcznego dziecka

Witam, moja 4 miesięczna córka dotychczas robiła codziennie od 3 do 7 kupek, bez większego problemu, zazwyczaj po kazdym karmieniu, albo co drugim.Natomiast od 2 tygodni robi 1 kupkę dziennie, albo co 2 dni, przy czym dzień bez kupki jest dniem gdzie marudzi, nie chce leżeć, najlepiej sie czuje na rękach, ewentualnie w bujaczku, podczas jedzenia się pręży, "ciśnie" aż robi się bordowa. Dodam że w mojej diecie nic sie nie zmieniło, tak jak dotychczas ją tez karmię tylko piersią. Cały ten cyrk zaczął się, gdy zaczęłam podawać dziecku wityaminę d3....

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli na pewno nie zmieniła Pani diety, opisane objawy mogą być formą działania ubocznego preparatu witaminy D3. Sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz ew. zmieni preparat witaminy D3.