Problem z wypróżnieniem u 3-miesięcznego syna, który jest wcześniakiem

mój 3 miesięczny syn jest wcześniakiem z 32 tyg od 2 tyg zaczął mieć problemy z kupką karmię piersią trzymam się diety lekkostrawnej,wcześniej robił ok 4 kupek dziennie teraz robi tylko bąki gniecie się że chce zrobić kupkę a nic nie idzie,tylko bąki po czopku zrobi kupke ale tak jakby sam nie mógł,martwi mnie to ze do tej pory dziecko robiło dużo kupek przez to ze miał operację jelita w 6 dobie źycia to boję się aby nic tam w tych jelitkach się nie podziało czy to normalne taki nagły brak kupki

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Opisywane objawy nie muszą wiązać się z niczym niebezpiecznym, pod uwagę należy wziąć przede wszystkim możliwość niewielkiego odwodnienia w związku z upałamii. Dla pewności sugerowałbym jednak, aby syn został zbadany przez pediatrę, przede wszystkim mając na względzie przebytą operację.