Zniekształcenie obrazu po odebraniu nowych okularów

Witam, 3 dni temu odebralam moje nowe okulary: -1.25 prawe oko i -1.50 lewe (cylinder 0.25, axis 145). Boli mnie glowa, ogolnie strasznie dziwnie sie czuje, obraz zakrzywia mi sie po bokach. Nigdy nie mialam wczesniej takich objawow - poprzednie soczewki zaraz po wlozeniu byly wrecz idealne, zadnych objawow. Moj okulista/optyk (mieszkam w UK) twierdzi, ze musze sie przyzwyczaic. Zgodze sie co do bolu glowy, natomiast bardzo martwi mnie znieksztalcenie obrazu. Czy takie objawy sa normalne?

Witam.mam wrażenie ze może to być z powodu tej ćwiartki cylindra na lewym w skośnej osi. Druga możliwość ze DP jest nieprawidlowe lub oprawy są krzywe. Pozdrawiam serdecznie