Zniesienie płynowej rezerwy przedrdzeniowej oraz cechy kompresji lewego nerwu rdzeniowego

Dzień dobry mam prośbę o interpretację wyników RM kręgosłupa szyjnego na POZIOMIE c5/6 centralno lewoboczna pjm ze zniesieniem płynowej rezerwy przedrdzeniowej oraz cechami kompresji lewego nerwu rdzeniowego. Otwory MKR obustronnie o prawidłowym świetle

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. Pełna interpretacja jest jednak możliwa tylko po zestawieniu wyniku ze stanem klinicznym pacjenta. W tym celu proszę skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.