Związek w wieku 30 lat i chęć założenia rodziny

Spotykam się z chłopakiem od 2 miesięcy.10 miesięcy temu zakończył związek z dziewczyną, z którą miał mieć ślub. Oznajmiła mu,ze znudzi jej się... Czuję,że znalazłam wreszcie drugą połową. Nie łączy nas zbliżenie fizyczne - żadne - ani pocałunek ani sex. Jedynie zzasem "przypadkowo" mnie przytuli. Zaprasza do restauracji, w góry, przedstawił mnie znajomym. Powiedział,ze traktuje mnie poważnie, ale powoli zaczyna męczyć mnie ta sytuacja. Mam 30 lat i pragnę założyć rodzinę. Czekać na niego?

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Witam. 2 miesiące to czas jeszcze stosunkowo krótki. Jeżeli jest Pani zadowolona z obecnego związku, jeśli dostrzega Pani pozytywnego strony obecnego układu, to myślę, że warto dać partnerowi więcej czasu. Najwięcej może wyjaśnić Pani szczera rozmowa z partnerem. pozdrawiam

Dzień dobry!

Nie precyzuje Pani, co takiego "męczy Panią w tej sytuacji"? Domyślam się, że może być to kontrast między wspólnymi wyjazdami, poznaniem swoich znajomych, słowami "traktuję cię poważnie" - a brakiem seksu. Jest to jednak sprawa zupełnie indywidualna. Być może dla partnera znacie się zbyt krótko, aby uprawiać seks? Być może chciałby tego, ale obawia się Pani reakcji? Być może czeka na Pani pierwszy krok? Być może czeka aż poczuje coś więcej, upewni się, że chce budować związek? Nie sposób tego zgadnąć. Jedyną opcją jest rozmowa z samym mężczyzną. Może te sama pytania, które chciałaby Pani zadać tutaj, może zadać jemu? Jednocześnie proszę jednak pamiętać, że czas 2 miesięcy to stosunkowo krótko, kiedy między ludźmi wciąż pozostaje głównie zauroczenie, fascynacja, ciekawość, ale de facto o drugiej osobie i prawdziwym, codziennym życiu z nią, nie wie się wiele. Rozumiem, że chciałaby Pani założyć rodzinę. Czy rzeczywiście 2 miesiące randek to jednak czas, kiedy warto snuć tak dalekosiężne plany i oczekiwać od mężczyzny deklaracji?

Pozdrawiam!