Zwiększona grupa ryzyka zachorowania na raka

Witam, chciałam zapytać o to czy jeśli siostra mojej mamy miała raka piersi, druga siostra mamy raka chyba jelita. siostra cioteczna też raka piersi czy jestem w grupie zwiększonego ryzyka zachorowania na raka?

Piotr Pilarski

Tak ryzyko u Pani jest wyższe niż statystycznie. Powinna się Pani dokładnie badać oraz chodzić na USG piersi co 6-12 miesięcy.

Pozdrawiam.

Nie jest Pani Pani w grupie zwiększonego ryzyka , ale prosze być pod stałą kontrolą - przynajmniej 1x/rok pod kontrolą ginekologa , ktory zbada piersi!!! W Pilawie dr.Tulimowski , zż