Zwiotczała skóra na udach i pośladkach

Witam.mam 44 lata od niedawna zauwazylam ze noja skora szczegolnie uda i posladki staly sie zwiotczale .skora sie wyciaga jakby odchodzila od reszy Od niedawna wykryto guzek na tarczycy .czy to moze byc powodem az takiego zwiotczenia .moja waga stoi w miejscu .prosze o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana utrata elastyczności skóry może mieć wiele przyczyn, w tym rzeczywiście może być to skutek schorzeń tarczycy. Sugeruję wykonanie badań funkcji tarczycy (TSH, fT3, fT4) pod okiem specjalisty endokrynologa.