Żywienie dziecka 13-miesięcznego

Moja 13miesieczn corcia od 2tygodni zjada tylko 200ml kaszki 50ml zupki i 150ml picia co mogę jej dać by zaczeła jesc juz na taki mus martwie sie bardzo badania krwi sa ok moczu tez lekarka to ignoruje

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Jeżeli to jest dzienna racja pokarmowa, to rzeczywiscie jest to niewiela, proszę kontrolować spadek wagi i ponownie udać się do pediatry. Zapraszam równiez na stronę www.1000dni.pl aby uzyskać więcej informacji na temat wprowadzania nowych produktów do diety dziecka. Pozdrawiam

 Ewa KozĹowska

Jeżeli wyniki badań są OK i dziecko wygląda na zdrowe, nie traci na wadze, ma dobry humor, bawi się to nie ma powodów do niepokoju. Naturalne jest to że dzieci kiedy zaczynają chodzić mają "mniej czasu" na jedzenie i zazwyczaj wtedy Rodzice martwią się że jedzą mniej. Należy spisać dokładnie wszystko co dziecko zjadło i wypiło przez kilka dni i wtedy to przeanalizować razem z lekarzem.
Często dzieci mniej jedzą, bo dostają między posiłkami chrupki, czy słodkie, gęste soki.