Analiza EKG u nerwowej 40-latki

Jestem kobietą, mam 40 lat. Wczoraj robiłam ekg. To badanie zawsze bardzo mnie stresuje, mam silną nerwicę. Tętno miałam 108. Zazwyczaj mierząc w domu ciśnienie tętno mam między 80 a 90. Nie mam nadciśnienia, nie palę, mam lekką nadwagę. Ciągle jestem zestresowana. Automat z aparatu ekg odczytał następująco zapis: tachykardia zatokowa, poszerzenie załamania P, możliwość hipertrofia lewego przedsionka, niezupełny blok prawej odnogi p. Hisa, zapis ekg na pograniczu normy. Proszę o analizę

Witam!
Automaty analizujące wynik EKG podają przybliżone wyniki, które mogą być zakłócone, chociażby przez poruszenie się podczas badania. Najważniejsza jest ocena okiem lekarza. Proszę skonsultować wynik z lekarzem rodzinnym, a do tego czasu nie ma powodu do obaw - analiza z aparatu nie wskazuje na groźne zaburzenia. Tachykardia, czyli przyspieszone bicie serca była zapewne spowodowana stresem.
Być może warto zająć się zdiagnozowaniem przyczyn nasilonego stresu - udać się do psychiatry (bez skierowania), który po rozmowie zadecyduje, czy ewentualnie wskazane jest zażywanie leków lub psychoterapia. Silny niepokój może oddziaływać na układ krążenia, jak sama to pani zauważyła.