Badania genetyczne i szanse na urodzenie zdrowego dziecka

Czy ma szanse urodzić zdrowe dziecko jestem w 18 tc, w 12 tc miałam robione usg genetyczne moje nt 1,6, crl 59mm, kość nosowa obecna fhr 166 ud\min ale testy z krwii to wolne B-hcg 120,96 odpowiada3,764MoM, PAPP-A 1,447 odpowiada 0,732 MoM. Trisomia 21 1:171, trisomia 18 1:407, trisomia 13 1:1278 Proszę o pomoc i poradę mam 37 lat Aneta.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Parametry NT, CRL oraz FHR są w normie. Na podstawie stężeń betaHCG i białka PAPPA określono ryzyko wystąpienia wad genetycznych. Przedstawione jest ono jako szansa urodzenia dziecka obciążonego konkretną wadą na ilość dzieci zdrowych np (1:407).Częstość wystąpienia wad wzrasta z wiekiem, szczególnie badania takie zalecane są kobietom po 35 rż. Polecam aby zgłosiła się Pani do swojego ginekologa w razie wątpliwości.