Badania hormonalne

Witam. Mam pytanie kiedy muszę zrobić sobie badania hormonalna. Przeczytałam ze miedzy 2 a 6 dniem cyklu(czyli mam rozumieć, że licząc od pierwszego dnia od rozpoczęcie okresu do 6 dni?). Moim problemem jest zbyt duże owłosienia na twarzy i ogólnie wszędzie. Jakie muszę wykonać badania hormonalne? Dodam, że mam 25 lat i nie mam jeszcze dzieci. Z nadmiernym owłosieniem zmagam się już od dawna, lecz wydaje mi się, że teraz jeszcze bardziej się nasiliło. Brałam tabletki antykoncepcyjne ok rok temu o nazwie Y***.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Powinna się Pani udać do lekarza ginekologa-endokrynologa, który Panią zbada, zbierze wywiad i zleci odpowiednie badania, a następnie pomoże zinterpretować wyniki i zaleci ewentualnie kurację. Nadmierne owłosienie może być spowodowane podwyższonym poziomem testosteronu, z którym mamy do czynienia w przebiegu zespołu policystycznych jajników (PCOS). W diagnostyce tego schorzenia, oprócz poziomu hormonów, potrzebny jest też wywiad i obraz USG jajników. Dlatego bez wizyty u lekarza się nie obędzie.

Pozdrawiam serdecznie!