Badania w planowaniu ciąży

Kobieta, 30 lat, Warszawa Witam, od roku staramy się o dziecko. Jakie powinnam zrobić badania hormonalne i w jakim dniu cyklu. Cykle mam zazwyczaj 28-30 dniowe. Dziękuję za pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli od roku bezskutecznie starają się Państwo o dziecko, rzeczywiście warto pomyśleć o dokładniejszej diagnostyce. Nie ma jednak sensu wykonywanie badań na własną rękę. Badania powinny zostać zlecone przez specjalistę ginekologa po uprzednim dokładnym zebraniu wywiadu i zbadaniu Pani.