Bakteryjne zapalenie pochwy i mała ilość pałeczek kwasu mlekowego a nieskuteczność antybiotykoterapii

Witam,mam problem z bakteryjnym zapaleniem pochwy, oraz z malą ilością pałeczek kwasu mekowego.Byłam u ginekiloga dwa razy w ciągu dwych miesięcy,za pierwszym razem przepisał mi sam antybiotyk dopochwowy za drugim razem antybiotyk doustny,dopochwowy i kazał zastosowac po leczeniu paleczki kwasu mlekowego.Twierdził, że po tych lekach powinno byc juz wszystko ok. i ze nie mam juz przychodzic. Jednak wcale nie jest dobrze, ciągle czyje pieczenie i zaczynam sie martwic czemu nie pomagaja mi leki.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli zastosowane leczenie nie przynosi oczekiwanych rezultatów, oznacza to, że zastosowana empirycznie antybiotykoterapia nie jest skuteczna. W takim przypadku najlepiej byłoby wykonać wymaz z antybiogramem, co umożliwi leczenie celowane.