Bardzo proszę o interpretację materiału pooperacyjnego

A-B - Carcinoma ductale NOS infiltrans mammae G3 (Bloom 5, MBR=8, Elston- Ellis8). Diameter max. tumoris 2,2 cm. Najmniejszy margines odcięcia dopowięziowy 0,5 cm, pozostałe powyżej 1,0 cm. C - Dwa ogniska: Carcinoma ductale NOS infiltrans mammae G3 (Bloom 5 MBR=8 Elston-Ellis8). Diameter max. 0,6 cm et 0,4 cm. D - Papilla mammae fere normalis (sine laesionibus focalibus). E - Laesio fibrosocystica mammae cum adenosi sclerosans multifocalis. F-J - Lymphonodulitis reactiva regionalis (0/17) cum histiocytosis sinusalis. Z GÓRY DZIĘKUJĘ.

Witam serdecznie!

Rozpoznanie wskazuje na inwazyjnego raka przewodowego piersi, o wysokim stopniu złośliwości G3 (agresywności). Oprócz pierwotnego guza nowotworowego, w piersiach były jeszcze dwa ogniska tego nowotworu. Węzły chłonne są wolne od przerzutów nowotworowych, co jest cechą korzystną dla rokowania.

Nie znam całości historii choroby, niemniej zgodnie ze standardami, kolejnym krokiem leczenia w przypadku m.in. stopnia zaawansowania G3, średnicy guza >2 cm należy zastosować pooperacyjną chemioterapię.

Pozdrawiam serdecznie

http://portal.abczdrowie.pl/chemioterapia-w-leczeniu-raka-piersi